en ru pl

Mūsų pagalba

Termovizorius – puiki priemonė įsitikinti, ar nešvaistote šilumos

Kiekvienam gyventojui ar namo savininkui svarbu, kad jo būstas būtų šiltas, o išlaidos šildymui – minimalios. Šilumos pralaidumo problema atsiranda dėl nekokybiškų statybinių medžiagų arba statybos darbų, netinkamos pastato priežiūros. Ypač svarbu užtikrinti tinkamą sienų apšiltinimą, langų ir durų sandarumą.

Paprastai apžiūrėdami pastatą negalime tinkamai įvertinti namo atitvarų šiluminės izoliacijos, tam reikia atlikti termovizinį tyrimą.

Šie tyrimai atliekami naudojant specialų prietaisą – termovizorių, kuris užfiksuoja infraraudonųjų spindulių pasiskirstymą tiriamo objekto paviršiuje. Termovizoriumi padaromos pastato termonuotraukos iš išorės ir iš vidaus. Nuotraukose matomos šilumos pralaidumo vietos, nes šis prietaisas užfiksuoja skirtingas temperatūras ir jas parodo skirtingomis spalvomis. Raudona spalva žymi aukštesnę temperatūrą, mėlyna – žemesnę.

 

Termoviziniai tyrimai dažniausiai atliekami žiemą, kai lauko ir pastato vidaus temperatūra skiriasi 10–15 laipsnių. Nuotraukos daromos tiek pastato viduje, tiek ir išorėje. Termovizoriaus pagalba išmatuojama būsto aplinkos (pamatų, grindų, sienų, lubų, langų, durų) temperatūra ir santykinė drėgmė.

Termoviziniai tyrimai naudingi ne tik siekiant nustatyti seno pastato šilumos pralaidumą. Jie puikiai atskleidžia ir naujo namo inžinerinių sistemų defektus, šiluminės izoliacijos trūkumus, naujos statybos darbų broką.

Vilniaus šilumos tinklų termovizoriumi užfiksuoti šilumos pralaidumo pavyzdžiai:

namo viduje

   

namo išorėje

   

Pastatų prižiūrėtojai ir administratoriai, pageidaujantys atlikti pastatų šilumos energijos vartojimo efektyvumo tyrimą, gali kreiptis į Vilniaus šilumos tinklų klientų aptarnavimo centrą. Įmonės specialistai atliks termoviziją ir pateiks šio tyrimo analizę.