en ru pl

VŠT vadovų ir VE darbuotojų profesinių sąjungų atstovų susitikimas

Kovo 13 d. įvyko AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovų ir UAB „Vilniaus energija“ darbuotojų, atstovaujančių Vilniaus energetikų profesinei sąjungai bei „Vilniaus energija“ profesinei sąjungai, susitikimas, kuriame buvo aptartas pasiruošimas šilumos ūkio veiklos perėmimui. VŠT vadovai pasidalino informacija apie šilumos ūkio įrenginių perėmimo ir darbuotojų perėjimo situaciją, atsakė į profesinių sąjungų atstovų Vido Bauševičiaus ir Antano Gervyliaus klausimus apie darbo užmokestį, personalo atrankas tam tikruose padaliniuose, abi pusės aptarė kasdieninei veiklai reikalingas priemones, sąlygas, darbo tvarkas ir kt.

Pasak profesinių sąjungų atstovų, kai kuriems darbuotojams vis dar kyla klausimų, susijusių su jų socialinėmis garantijomis. VŠT vadovai patikino, kad darbuotojams, kurie tęs darbą šilumos tinklų ūkyje, bus sudarytos tokios pat darbo sąlygos, kokias jie turi šiuo metu, kad bus garantuotas toks pat darbo užmokestis, perkeliamos jų sukauptos atostogos, perimama kolektyvinė sutartis. Visa tai darbuotojams garantuoja LR darbo kodekso 138 str. 2 d. (naujojo LR darbo kodekso 51 str.) ir naujasis darbdavys tai vykdys.

VŠT vadovo Manto Buroko teigimu, šis susitikimas leidžia manyti, kad didžioji dalis darbuotojų yra konstruktyviai nusiteikę priimti artėjančius pokyčius, kad jie rūpinasi savo darbu ir kelia racionalius klausimus, kuriuos būtina išspęsti kaip galima greičiau, kad paslaugos klientams būtų teikiamos sklandžiai ir šilumos vartotojai nepajustų jokių nepatogumų.

„Natūralu, kad nuo kovo 30 d. perėmus veiklą, pirmajame etape tam tikrus formalumus, darbo organizavimo ir priemonių naudojimo klausimus spręsime palaipsniui kartu su darbuotojais. Todėl pozityvus darbuotojų požiūris, jų įsitraukimas mums yra labai svarbus“, – sakė M. Burokas.

Pasak Vilniaus energetikų profesinės sąjungos pirmininko Vido Bauševičiaus, nemažai sostinės šilumos tinklų darbuotojų yra ilgamečiai savo srities profesionalai, jie nori tęsti savo darbą, būdami garantuoti, kad už jį gaus pelnytą atlygį ir kad darbo sąlygos iš esmės nepasikeis, nepaisant darbdavio pasikeitimo.

„Manau, jau laikas atsikratyti tos priešpriešos kalbant apie būsimą darbdavį „jie“ ir „mes“, – sako V. Bauševičius. „Mūsų tikslas yra ne tik atstovauti darbuotojų interesams, bet ir kaip galim geriau pasiruošti sklandžiam šilumos ūkio perdavimui bei kokybiškai vykdyti mūsų įprastą veiklą“.