en ru pl

Mobilioji katilinė aprūpino gimdymo namus karštu vandeniu

Mobilioji katilinė aprūpino gimdymo namus karštu vandeniu

Atlikdama šilumos trasų hidraulinius bandymus ir jų defektų šalinimą, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) laikinai sustabdo karšto vandens tiekimą Vilniaus gyventojams, įmonėms ir įstaigoms. Tokia praktika taikoma ir kituose Lietuvos miestuose. Hidrauliniai bandymai ir trasų remontas yra būtinos priemonės siekiant tinkamai pasiruošti naujam šildymo sezonui. Šie darbai atliekami tuomet, kai bendrovė miestiečiams tiekia tik karštą vandenį, t. y. kai baigiasi centralizuoto šildymo sezonas.

Hidraulinių bandymų ir trasų remonto metu pasitaiko ypatingų atvejų, kuomet VŠT naudoja mobiliąją katilinę. Neseniai tokios katilinės pagalba 4 dienas buvo tiekiamas karštas vanduo Tyzenhauzų gatvėje įsikūrusiems Vilniaus gimdymo namams. 

„Ši mobilioji katilinė – vienintelis toks įrenginys mūsų įmonėje, jos pagalba galime užtikrinti šilumos ir karšto vandens tiekimą, kuomet vykdome hidraulinius bandymus ir trasų remonto darbus, ji itin praverstų ir avariniais atvejais. Ją naudojame, kai šilumos tiekimas ir karštas vanduo yra gyvybiškai svarbus mūsų klientams, o alternatyvių šildymo priemonių jie neturi (pvz.: ligoninėms, kūdikių namams, strateginiams miesto objektams). Pastato plotas, kurį galima apšildyti naudojant šią katilinę, priklauso nuo oro sąlygų ir vartotojų poreikių. Jei vidutiniškai šildymui naudojame apie 50 W/m² apkrovą, bendras apšildomas plotas gali siekti iki 90000 m². Tai reiškia, kad aprūpinti šiluma galėtume tokius miesto mikrorajonus kaip Salininkai, Trakų Vokė, Dvarčionys“, – sako Algimantas Sadauskas, VŠT Perdavimo tinklo departamento direktorius.

Mobiliosios katilinės naudojimo procesas nėra visiškai paprastas. 22 tonas sveriančios katilinės pervežimui iš vienos vietos į kitą naudojamas vilkikas. Be to, statant katilinę kurioje nors miesto vietoje būtina gauti Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento (dėl taršos) ir Vilniaus miesto savivaldybės (dėl vietos) leidimus. Procese dalyvauja keletas tarnybų, tad jų sąveiką reikia suderinti ir suplanuoti.

Mobiliąsias katilines naudoja ir keletas kitų šilumos tiekėjų, tačiau VŠT katilinės maksimalus galingumas sudaro 4,5 MW – tai yra galingiausia tokio tipo katilinė Lietuvoje.

 

Apie AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT)

Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. VŠT turtas nuo 2002 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu VŠT vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko darbus. Pasibaigus nuomos sutarties terminui VŠT susigrąžino ūkį iš nuomininko ir tęsia savo veiklą. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Savo veiklą VŠT grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe.